Du bruger en browser, som ikke understøttes fuldt ud. Det betyder, at designet på siden ikke ser korrekt ud eller i værste fald ikke virker. Opdaterer du din browser, vil siden se korrekt ud.

Forhåndstilmelding til FDF Landslejr 2021

Tidspunkt: onsdag d. 7. juli 2021

Se liste over allerede tilmeldte kredse nederst.

 

Kære kredsleder 

Til næste sommer skal vi sammen på landslejr - derfor er forberedelserne til FDF Landslejr 2021 i fuld gang! Derfor er det nu tid til, at kredsen skal forhåndstilmelde sig.

Forhåndstilmeldingen af kredsen skal gøres senest 1. juni 2020

I forhåndstilmeldingen skal I som kreds sammen tage stilling til bl.a.:

  • Estimere jeres forventede deltagerantal fordelt på klasser.
  • Udpege tanker om, hvilke kredse I gerne vil bo sammen med.
  • Tilkendegive om I har interesse i at give jeres børn et kulturmøde på landslejr, ved at være værtskreds for internationale deltagere - der, sammen med jeres kreds, kan få en ægte FDF-oplevelse.
  • Svare på spørgsmål om jeres kreds, fx. om I har meget lejrudstyr, har I ledere som kan spille musik til lejrbål og andagter, etc
  • Hvis I allerede nu ved, hvem der på landslejren skal være leder for seniorerne og bo sammen med dem i den lokale bo-enheds “Seniorkreds”.

Derudover skal I:

  • Tilmelde én holdleder, som står for kredsens landslejrarbejde. En holdleders opgave er at:
    • Modtage info om lejren, som skal vækkes til live i kredsen, sammen med de øvrige ledere.
    • Være kontaktperson fra kredsen til FDF og landslejrudvalg.
    • Modtage holdleder-info-mails: Når kredsens ledere sammen har valgt holdlederen fra kredsen, så er det denne person der fra nu og frem til efteråret 2021 modtager vigtige informationer på kredsens vegne. Andre ledere har også mulighed for at modtage disse info-mails.

Det er vigtigt at I forhåndstilmelder kredsen senest 1. juni 2020, da vi skal bruge kredsens tilmelding til at danne bo-enheder på landslejren. Derfor har vi i landslejrudvalget brug for at arbejde videre med kredsens tilmelding allerede dagen efter at forhåndstilmeldingen lukker.

Som kreds kan I med fordel holde et online-ledermøde eller på anden vis sammen vælge holdleder og udfylde forhåndstilmeldingen.

 

Allerede tilmeldte kredse

Agedrup, Agersted, Agerbæk, Allerød, Alsønderup, Ansager, Arnborg, Arrild Branderup, Aulum, Bagsværd-Stengård, Balle, Ballerup, Beder-Malling, Benløse, Biersted, Birkerød, Bjerringbro, Bording, Brabrand, Brande, Bramming, Bredebro, Bredsted, Brenderup-Harndrup, Bryrup, Brædstrup, Brønderslev, Buddinge, Bøvling, Dalmose, Darum, Dronninglund, Egeris, Ellevang-Risskov, Esbjerg 1 Sædding, Esbjerg 2 Midtby, Esbjerg 3 Jerne, Esbjerg 4, Esbjerg 7 Kvaglund, Eskilstrup, F 1 Lindevang, F 4, F 5 Mariendal, F 6 Flintholm, F 7, F 8 Søkreds, Filskov, Fjelstervang, Fjelsø, Flensborg, Fraugde, Fredensvang, Fredericia 2 Chr. Sogn, Fredericia Søndermarken, Fredericia Vejlby, Frederikshavn 1, Frederiks, Frederikshavn 2, Frederikssund, Fårevejle, Gadbjerg, Gadstrup-Snoldelev, Galten, Gentofte, Gevninge, Give, Gl. Holte-Vedbæk, Gl. Rye, Glyngøre, Gredstedbro, Grenaa, Grindsted, Gråsten, Gug, Haderslev, Haderup-Feldborg, Hadsund, Hals, Hammer, Hampen-Gludsted, Harboøre, Harridslev, Hasle-Rutsker, Hasle-Åbyhøj, Haslev, Havdrup, Hedehusene, Helsingør 1, Hendriksholm, Herlev, Herning Nord, Hillerslev, Hillerød, Hjallerup, Hjerm, Hjerting, Hjortshøj, Hjørring, Hobro, Holbæk, Holstebro 1, Hornum, Horsens 2, Hostrup, Hundige, Hvalsø, Hvide Sande, Hvidovre, Høje Taastrup, Højer, Hørning, Ikast, Ilskov, Isenvad, Ishøj, Islev, Jegindø, Jelling, K12 Amagerbro, K 13, K 17, K19 Vanløse, K2, K 20, K 23, K 25 Brønshøj, K 26 Husum, K 27 Lundehus Sogn, K 5, K 7 Frihavn, K 9, Kalundborg, Karlslunde, Karlstrup, Kgs. Lyngby, Kettinge, Kibæk, Kirke Værløse, Klim-Thorup-Vust, Klinkby, Klovborg, Kolind, Korsvejen, Korsør, Kragelund, Kværndrup, Kærby, Langå, Ledøje-Smørum, Lemvig, Lind, Lunderskov, Tommerup St, Lyngby-Trustrup, Løgstør, Løgten, Mammen, Mejdal, Middelfart, Mosede, Møgeltønder, Mørke, Mørkhøj, Måløv, Nakskov, Nibe, Nivå, Nordals, Nordenskov, Nykøbing F., Nykøbing Mors, Nykøbing Sjælland, Ny Tolstrup, Nyborg, Næstved, Nørager, Nørre Snede, Nørre Uttrup, Odder, Odense 10 Dalum-Hjallese, Odense 11 Næsby, Odense 12, Odense 14 Thomas Kingo, Odense 2 Dyrup, Odense 3, Odense 4, Odense 5, Odense Ansgar, Overlade, Overlund, Pandrup, Randers 1 – Hornbæk, Randers 2, Ringkøbing, Ringsted, Romdrup-Klarup, Roskilde, Rødding, Røsnæs, Salling, Sct. Jørgensbjerg, Silkeborg 1, Silkeborg 2, Skagen, Skalborg, Skanderborg-Stilling, Skelund-Veddum, Skjern, Skovlunde, Sletten Familie- og Friluftskreds, Snedsted, Snertinge, Solbjerg, Spandet-Roager, Spjald, Stadil-Vedersø, Stenderup-Krogager, Stenlille-Ugerløse, Stenløse-Veksø, Stevnstrup, Stoholm, Storvorde-Sejlflod, Strandby, Struer, Støvring, Suldrup, Sundby, Sunds, Svanninge-Faaborg, Svendborg, Svenstrup, Sæby, Særslev, Sønderborg, Sønderholm-Frejlev, Taastrup, Thisted 1, Thisted 2 Østbyen, Thyborøn, Thyholm, Tinglev, Tjæreborg, Tjørring, Toftlund, Torsted, Tranbjerg, Tranegilde, Tvis, Tyrsted-Uth, Tønder, Tårnby, Tårs, Tåsinge, Ubby, Utterslev, Varde, Vebbestrup, Veggerby, Vejen, Vejlby-Strib, Vejle 1, Vejle 3, Vejle 4, Vejle 5, Vejrumbro, Vestbjerg, Vester Hassing, Vester Hornum, Vesterbro, Viborg 1, Viborg 3, Viby J, Videbæk, Vilstrup, Vind, Vinkel, Virum, Visse, Vodskov, Ølstykke, Ørnhøj, Ørslev-Vordingborg, Ørting-Falling, Ørum, Øster Bjerregrav, Øster Hassing, Øster Hornum, Øster Vedsted, Aabenraa, Aaby-Vedsted, Aalborg 3 Hobrovejen, Aalborg 8 Nr. Tranders, Aalborg 9, Aalborg Søkreds, Ålbæk, Aarhus 1, Århus 14, Aarhus 2, Aars